Siekiame tarpdalykėje tyrimo perspektyvoje ir Baltijos jūros regiono kontekste atskleisti svarbiausius pokyčius, transformavusius visuomenes ir kultūras pietrytiniame Baltijos jūros regione, visų pirma fundamentalųjų visuomenių christianizacijos, konfesionalizacijos, modernizacijos ir nacionalizacijos procesų poveikį.
Tiriame viduramžių ir ankstyvųjų naujųjų laikų pokyčių Vakarų Europoje poveikį politinių, ūkinių, kultūrinių bei konfesinių sistemų raidai; nacionalizmo poveikį ikinacionalinių bei postnacionalinių tapatybių transformacijoms ir kultūrų santykių kaitai; karų ir konfliktų įtaką visuomenių kaitai bei visuomenių militarizavimą nacionalizmų epochoje.
Taikome istorijos, sociologijos ir kitų humanitarikos bei socialinių mokslų tiriamuosius įrankius, leidžiančius atlikti diskurso, komunikacijų kaitos, socialinės kaitos bei kultūrų sąveikos analizę. Tyrimuose orientuojamės ne tik į šiuolaikinius, bet ir į istoriškai egzistavusius regionus, į kuriuos žiūrime vadovaudamiesi lyginamąja, multiperspektyvine ir transnacionaline prieigomis.