Laboratorijoje atliekami moksliniai tyrimai, susiję su akmens ir bronzos amžių dirbinių funkcinės priklausomybės nustatymu. Šie darbai vykdomi siekiant išsiaiškinti priešistorės gyventojų ūkio pobūdį, patikslinti darbo įrankių naudojimo galimybes ir ypatumus. Nustatoma iš titnago, akmens, kaulo, rago bei medžio pagamintų dirbinių funkcija. Laboratorijoje atliekami eksperimentai su iš minėtų medžiagų pagamintais dirbiniais, įvertinant trasologinius pėdsakus, pagal kuriuos lyginimo būdu nustatomi tie patys pėdsakai ant akmens ir bronzos laikmečio dirbinių paviršiaus. |
Laboratorijoje kaupiama eksperimentinių dirbinių kolekcija, suformuota remiantis trasologiniais tyrimais, kuri naudojama moksliniams tyrimams ir studentų praktikai.
Eksperimentiniai-trasologiniai tyrimai laboratorijoje atliekami naudojant mikroskopą OLYMPUS SZX16 ir mikroskopą biologiniams tyrimams.
Eksperimentinius-trasologinius tyrimus atlieka:
dr. Tomas Rimkus, tel. (8 46) 39 85 36.
Dirbinių funkcijoms nustatyti yra priimami užsakymai iš įvairių Lietuvos ir užsienio muziejų, mokslo įstaigų bei asmeninių kolekcijų.
Archeologinės medžiagos tyrimų laboratorija įsteigta 2011 m. KU BRIAI Tarybos nutarimu. 2015 m. ji pervadinta Eksperimentinės archeologijos ir trasologijos laboratorija.