Šie tyrimai yra dalis bendro KU BRIAI ir LEIZA projekto „Nedestrukciniai Nemuno žemupio piliakalnių tyrimai“ kontekste. Kulmenai (Kreivėnai) – tai jau penktas piliakalnis, Lietuvoje tirtas įgyvendinant šį projektą. Tyrimams vadovavo doc. dr. Gintautas Zabiela (KU BRIAI) ir dr. Timo Ibsenas (LEIZA). Tyrimuose taip pat dalyvavo doc. dr. Audronė Bliujienė ir Hannah Keller.
Šiemet tyrimuose naudota ne tik LEIZA turima, bet ir KU BRIAI Lietuvos mokslo tarybos infrastruktūros paramos lėšomis neseniai įsigyta įranga. Viso ekspedicijos metu, ją naudojant, padaryti 26 giluminiai zondai, leidę fiksuoti stratigrafiją ir paimti mėginius iš bendro 103 m ilgio kerno stulpelių. Giliausiais zondas siekė 9 metrus. Taip pat buvo paimti dar 6 mėginiai in situ uždaruose vamzdžiuose.
Atliekamais tyrimais siekiama nustatyti kiekvieno iš tiriamų piliakalnių chronologiją (14C AMS tyrimai atliekami Vilniaus ir Kylio radiokarbono laboratorijose). Taip pat šiemet pradėti kultūrinių sluoksnių elementinės sudėties tyrimai, kuriais siekiama identifikuoti antropogenizacijos poveikį. Šie tyrimai bus atliekami X-ray fluorescencijos metodu KU BRIAI ir Geologijos instituto Kylyje laboratorijose.
Techniškai ekspediciją įgyvendinti padėjo UAB „Statybų archeologija“ specialistai.
Džiugu, kad ekspedicija kasmet susilaukia kitų tyrėjų dėmesio. Šiais metais ją aplankė Skalvos istorijos tyrinėtojas medievistas dr. Vytenis Almonaitis ir Ernestas Naujalis, naujaisiais tyrimo metodais (naudojant LIDAR vaizdus) labai sėkmingai ieškantis naujų piliakalnių ir už tai Lietuvos archeologijos draugijos pažymėtas specialia padėka.