Įgiję CMAS naro sertifikatą, studentai gali pasirinkti atlikti archeologinę praktiką archeologijos povandeninių objektų tyrimuose, dalyvauti povandeninio kultūros paveldo naujų objektų paieškose kartu su patyrusiais povandeninės archeologijos specialistais. Taip pat pažinti Lietuvos povandeninį pasaulį bei įgauti darbo patirties tokioje specifinėje aplinkoje, gilinti žinias bei atrasti naujas mokslinių interesų sferas.
Teorinė dalis ir praktika šaltuoju metų sezonu atliekama (mokymai vyksta) baseine Klaipėdos mieste, šiltuoju metu laiku kvalifikaciniai nėrimai atliekami atvirame vandenyje (Platelių ežere).
Sertifikato įgijimas ir treniruotės nėra studijų proceso dalis, tad kreditų už tai negaunama. Tai papildoma universitetinė veikla. Sertifikatas ir treniruotės KU studentams kainuoja papildomai.
Mokymus kuruoja Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto Povandeninių tyrimų centras. Povandeniniai archeologijos tyrimai Klaipėdos universitete vykdomi nuo 1986 m. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė Lietuvoje akademinė institucija, kuri atlieka sistemingus povandeninius archeologinius tyrimus ne tik Baltijos jūroje, bet ir Lietuvos vidaus vandenyse (ežeruose, upėse).