BDAR
Privatumo politika

Kulevičius Valentinas

Mgr. Valentinas KULEVIČIUS,
Klaipėdos universiteto istorijos ir archeologijos krypties doktorantas

Kontaktai:
Herkaus Manto g. 84, LT-92294 Klaipėda,
tel. (8 46) 39 88 06;
el. paštas: valentinaskul@gmail.com

Biografija

2013 m. baigęs Klaipėdos Vydūno gimnaziją, studijavo istoriją Klaipėdos universitete. 2017 m. čia apgynė bakalauro baigiamąjį darbą „Jūrinės valstybės koncepcijos tarpukario Lietuvoje suvokimas ir problematika“ ir baigė istorijos bakalauro studijas su pagyrimu. 2017–2019 m. studijavo Baltijos šalių istoriją ir 2019 m. apgynė magistro baigiamąjį darbą „Lietuvos kaip jūrinės valstybės koncepcija XX amžiuje: ištakos, raida ir įgyvendinimas“. 2019 m. įstojo į Klaipėdos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto istorijos ir archeologijos krypties jungtinę doktorantūrą. Disertacijos tema „Tautokūra ir jūriškumas: istorinių įrodymų kūrimas ir sklaida pietrytinėje Baltijos jūros pakrantėje“.

Tyrimų interesai

Jūrinės valstybės klausimas ir jo istorija Lietuvoje.

Publikacijų sąrašas

Mokslo straipsniai

  1. KULEVIČIUS, Valentinas. Priėjimas prie Baltijos jūros kaip lietuvių politinis siekis: XIX a. pabaiga – XX a. pradžia. In Creating Modern Nation-States in the Eastern Baltic = Šiuolaikinių tautinių valstybių kūrimas rytiniame Baltijos jūros regione (Acta Historica Universitatis Klaipedensis, vol. XXXVIII). Ed. by V. VAREIKIS, S. POCYTĖ. Klaipėda, 2019, p. 23–47.

Mokslo populiarinimo straipsniai

  1. KULEVIČIUS, Valentinas. Lietuvos kaip jūrinės valstybės problema tarpukario Lietuvoje (istoriografinis kontekstas). Po muziejaus burėmis. Muziejininkų darbai ir įvykių kronika, 2018, nr. 5, p. 132–139.