BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Kovo 21 d.

Pasirašyta sutartis su Ukrainos valstybiniu infrastruktūros ir technologijų universitetu

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas susitiko su Ukrainos valstybinio infrastruktūros ir technologijų universiteto atstovais – dr. Anatolijumi Horbanu, pirmuoju rektoriaus pavaduotoju, ir Oleksandru Sobovyjumi, rektoriaus padėjėju.

Svečių vizito tikslas  – užmegzti bendradarbiavimo ryšius su panašaus profilio aukštojo mokslo įstaigomis Baltijos šalyse.  Pasak dr. A. Horbano, Baltijos šalių parama karo niokojamai Ukrainai yra didžiulė – ir moralinė, ir finansinė, čia sveiksta kariai, čia vyksta jų mokymai. „Ir matome, ir jaučiame, kad Baltijos šalių pagalba Ukrainai yra didesnė nei didžiųjų valstybių“,- už palaikymą dėkojo svečias.

Karas sutrikdė ir mokslo, ir studijų procesus, pakito žmonių psichologinė būsena, aplinkoje yra ir žuvusių, ir sužeidimus patyrusių žmonių. „Viskas labai sudėtinga. Per šiemetį priėmimą priėmėm nedaug studentų. Paskaitos vyksta mažomis grupėmis, nes negalima būriuotis, kad grėsmės atveju būtų kuo mažiau aukų. Dauguma paskaitų organizuojama nuotoliniu būdu. Ne visada yra internetas. Prieš prasidedant karui nupirkom daugiau nei pusę milijono kainavusią įrangą mokymui, ji stovi sandėlyje, negalime įrengti ir naudotis“,- apie Ukrainos valstybinio infrastruktūros ir technologijų universiteto kasdienybę karo sąlygomis pasakojo A. Horbanas. Jis išreiškė viltį, kad visa tai greitai pasibaigs.

Prof. dr. A. Razbadauskas svečiams ir jų atstovaujamai bendruomenei linkėjo stiprybės ir pristatė KU veiklą bei plėtros planus, papasakojo apie Europos universiteto aljanso EU-CONEXUS, į kurį asocijuoto partnerio teisėmis prasidėjus karui buvo pakviestas ir Nacionalinis Odesos I. Mečnikovo universitetas, veiklą.

Susitikime pasirašytas bendradarbiavimo sutarties dokumentas, atversiantis galimybes glaudesniems KU ir Ukrainos valstybinio infrastruktūros ir technologijų universiteto ryšiams.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos