BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Kovo 13 d.

Klaipėdos universiteto studentų teatro viešnagė Rygos lietuvių mokykloje

Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (KU SHMF) Lietuvių filologijos ir teatrologijos kurso studentės ir studentų teatro aktoriai, aktorė doc. Virginija Kochanskytė, režisierė dr. Jūratė Grigaitienė Kovo 11-ąją minėjo drauge su vienintelės lietuvių vidurinės mokyklos Rygoje jaunimu.

Šią mokyklą 1991 m. įkūrė pedagogė ir ilgametė direktorė Aldona Treija, kilusi iš Gargždų. KU lietuvių filologijos ir teatrologijos 2 kurso studentės pristatė meninę programą, teatralizuotus monologus „Kelio ieškojimų labirintas“ pagal rašytojo ir dramaturgo Gintaro Grajausko romano „Erezija“ tekstus, kuriuos parengė ir į meninę formą padėjo įvilkti aktorė, scenos kalbos dėstytoja doc. Virginija Kochanskytė.

Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tarp KU studentų teatro ir lietuvių bendruomenės Latvijoje tęsiasi iki šiol. KU atstovus pasitiko ir globojo lietuvių bendruomenės Latvijoje pirmininkas Rolandas Žalnierius, sveikino mokyklos direktorė Jolanta Nagle, viešnagę padėjo surengti buvusi KU studentė ir teatro aktorė bei šios mokyklos pradinių klasių mokytoja Ramunė Raziūnaitė.

Studentai susipažino su lietuvybės puoselėjimo tradicijomis Latvijoje, stebėjo spektaklį „Švino skonis“ Nacionaliniame dramos teatre, klaidžiojo po vakarėjantį Rygos senamiestį. O dviejų dienų viešnagę pas artimiausius kaimynus vainikavo fantastiškas kūrybinis susitikimas su garsia latvių režisiere Mara Kimele, kuri išugdė plejadą žymių latvių režisierių, yra pastačiusi keletą spektaklių Klaipėdos dramos teatre.

“Pokalbis apie teatrą, režisūros ir vaidybos subtilybes, įvairius profesinius ir gyvenimo pasirinkimus virto atvira paskaita, nepamirštama kūrybine laboratorija. Maros Kimelės ilgametė režisierės patirtis, išmintis, žmogiškumas, šiluma visus tiesiog užbūrė, o trys pokalbio valandos pralėkė akimirksniu. Kelionė ne tik buvo prasminga, bet ir atvėrė naujus bendravimo ir bendradarbiavimo tarp dviejų kaimyninių šalių horizontus”,- įspūdžiais dalijosi KU studentų teatro vadovė dr. Jūratė Grigaitienė.

„Nuoširdi padėka lietuvių bendruomenės Latvijoje pirmininkui Rolandui Žalnieriui, mokyklos direktorei Jolantai Naglei už geranorišką KU studentų teatro priėmimą ir draugišką Kovo 11-osios paminėjimą su šauniu Rygos lietuvių mokyklos jaunimu. Ypač nudžiugino, kad po teatrinės impresijos ,,Kelio ieškojimų kryžiažodis" (pagal G. Grajausko knygą „Erezija“) sulaukėme klausimų apie galimybes stoti į KU. Ypatinga padėka garsiai Latvijos režisierei ir pedagogei Marai Kimele už išsamią režisūros pagrindų ir vaidybos subtilybių paskaitą bei atvirą pasidalinimą kūrybos prasmės įžvalgomis“,- už patirtis kaimyninės Latvijos sostinėje dėkojo doc. Virginija Kochanskytė.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos