BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Gegužės 30 d.

Europos kosmoso agentūros konferencijoje pristatyti ir KU moksliniai tyrimai

Gegužės 22-24 d. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto (KU JTI) mokslininkės dr. Diana Vaičiūtė ir dr. Toma Dabulevičienė dalyvavo Europos kosmoso agentūros (EKA) organizuotoje konferencijoje "New capabilities and countries in European Space Conference".

Konferencijoje mokslininkės  atstovavo KU ir pristatė Aplinkos nuotolinių stebėjimų ir vandens kokybės tyrimų grupės vykdomas mokslines veiklas, susijusias su palydovinių duomenų taikymu vandens aplinkos tyrimuose, taip pat palydovinių tyrimų metodų integravimą į studijų programų modulius.

Konferencija vyko EKA būstinėje (Olandija, Nordveikas). Joje dalyvavo apie 300 dalyvių iš 23 valstybių. 

Konferencijos teminėse sesijose buvo pristatomi bendradarbiaujančių, asocijuotų narių ir naujesnių, prie EKA prisijungusių valstybių pajėgumai ir pasiekimai. Pagrindinis akcentas - tinklaveikos renginiai, padedantys dalyviams užmegzti naujus ryšius. KU atstovėms tai taip pat buvo puiki galimybė pristatyti Universitetą ir užmegzti ryšius tarptautiniams projektams.

Lietuvos įsijungimas į Europos kosmoso agentūros asocijuotų narių bendruomenę buvo itin reikšmingas KU JTI mokslininkams, kurie jau daugiau nei dešimtmetį taiko palydovinius duomenis vandens aplinkos tyrimuose ir yra sukaupę solidžią mokslinę patirtį Žemės stebėjimui iš kosmoso bei yra pirmaujantys kosminės okeanografijos ir vandenų aplinkos tyrimų srityje Lietuvoje. Iki šiol KU JTI jau buvo įgyvendinti 3 su kosmosu susiję projektai, finansuojami iš HORIZON 2020 ir EKA (EOMORES, CopHUB.AC, TODAY), vienas EKA projektas (Qredo) dar tebevykdomas, laukiama patvirtinimo naujam EKA projektui finansuoti.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos