BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Kovo 29 d.

Alytaus kolegija inicijuoja diskusiją su KU bendruomene dėl galimo jungimosi

Šiandien Klaipėdos universitete (KU) lankosi, su jo vadovais bei bendruomene susitinka Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius, pavaduotoja Jurgita Merkevičienė bei Tarybos pirmininkas Marius Jasaitis, VšĮ „Alytaus poliklinika“ direktorius. Svečių vizito tikslas – diskusija dėl galimybių kolegijai jungtis prie Klaipėdos universiteto.

Pristatydami savo įstaigą Alytaus kolegijos vadovai teigė, jog ji finansiškai stabili, trečius metus išlaikanti nemažėjantį norinčiųjų studijuoti skaičių, aktyviai plėtojanti tarptautiškumą, tačiau dėl planuojamos Lietuvos kolegijų tinklo pertvarkos ir naujų studijuojančiųjų skaičiaus bei moksliškumo kriterijų šiai mokymo įstaigai iškilo perspektyvos dilema. Ministerijos planuose – Alytaus kolegijos sujungimas su didesnėmis Vilniaus ar Kauno kolegijomis. Tačiau kolegijos bendruomenės, Alytaus miesto bei aplinkinių savivaldybių vadovų ambicija ir matymas kitoks – ieškoti galimybių jungtis su universitetinio mokslo įstaiga ir taip stiprinti ne tik kolegijos, bet ir viso Pietų Lietuvos regiono potencialą.

Pasak Sigito Naruševičiaus, po atliktos Lietuvos universitetų studijų programų analizės juos nustebino faktas, jog Alytaus kolegijos siūlomos studijos atitinka KU vykdomas studijų programas. Abiejose mokymo įstaigose rengiami sveikatos, informatikos, inžinerijos, technologijų bei socialinių mokslų specialistai. „Išdrįsome pradėti pokalbį dėl galimo jungimosi su Klaipėdos universitetu, nes turime politinį palaikymą iš regiono savivaldybių, nes matome tokios jungties perspektyvą“,- susitikime su KU vadovais sakė Alytaus kolegijos direktorius. Jis pabrėžė, jog ir KU ši konsolidacija gali būti naudinga. Alytus yra šalia sanatorinių gydymo centrų – Birštono, Druskininkų, o KU pastaruoju metu plėtoja kurortologinius tyrimus, tai galėtų būti nauju impulsu šiai sričiai. Minėtos galimos sąsajos dėl atsinaujinančios energetikos išteklių tyrimų bei bendros veiklos sveikatos mokslų srityje.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas tokią jungtį vadina įmanoma. Susitikime su svečiais dalyvavęs KU Senato pirmininkas prof. Vaidutis Laurėnas sakė, jog KU bendruomenė jau yra išreiškusi poziciją, jog dalyvaus Vyriausybės planuojamoje kolegijų tinklo pertvarkoje. Šis klausimas svarstytas kilus diskusijoms apie galimą jungtį su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Alytaus kolegijos pasiūlymą jis taip pat pavadino diskutuotinu.

Šiandien 14 val. Alytaus kolegijos atstovai turėjo galimybę savo matymą dėl galimo jungties ir konsolidavimo perspektyvų pristatyti KU akademinės bendruomenės susirinkimui.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos