BDAR
Privatumo politika

Kantas, Klaipėda ir Lietuva

 KU_Kantas-2-event.png
  • 2024-04-26 | Penktadienis 19:00 val. - 20:00 val.

Immanuelis Kantas (1724–1804) laikomas didžiausią įtaką modernybės epochai Vakarų pasaulyje padariusiu Apšvietos epochos filosofu. Šiemet Immanueliui Kantui, kuris gyveno ir didžiąsias žmonijos idėjas sukūrė Karaliaučiuje, vos už 130 km nuo Klaipėdos, trys šimtai.

Ta proga Klaipėdos universitetas kviečia grįžti prie I. Kanto filosofijos ir jo sąsajų su Klaipėda, kviesdamas į dviejų renginių ciklą.

Antrajame renginyje, kuris vyks balandžio 26 d., bandysime atsakyti į klausimus, ką bendro I. Kantas turi su Klaipėda, kurioje jis nei gyveno, nei lankėsi. Kodėl ir Klaipėdoje turime I. Kanto gatvę ir kitus filosofą menančius ženklus? Apie kokias sąsajas tarp Klaipėdos ir šio minties galiūno kalba mūsų atminties ženklai? Ir tiesa ar melas, kad I. Kanto šaknys – lietuviškojo kaimo aplinkoje Klaipėdos apylinkėse, Kantvainiuose prie Agluonėnų?

Pokalbyje „Kantas, Klaipėda ir Lietuva“ istoriką Vasilijų Safronovą (Klaipėdos universitetas) kalbins žurnalistė Agnė Bukartaitė. Pokalbį paįvairins meninė dalis, kurią pristatys Klaipėdoje gyvenantis altininkas iš Kaliningrado Larion Diakov ir barokinio šokio choreografė Jūratė Širvytė.

Renginys vyks 2024 m. balandžio 26 d., penktadienį, 19 val. į naują vietą pernai rudenį persikėlusiame bare Herkus Kantas (Naujoji Uosto g. 3, angaras prie senosios perkėlos, įėjimas per mūrinę tvorą nuo Dangės upės krantinės).

Po renginio baras Herkus Kantas kviečia į solinį Lariono Diakovo koncertą (koncertas mokamas).

Dar apie renginį žr. socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/events/1419592065610964/

Video: https://www.facebook.com/Klaipedos.universitetas.Oficialus/videos/443653618006325/

Informacija apie pirmąjį renginį čia: https://briai.ku.lt/lt/renginiai/imanuelis-kantas-iseina-i-zmones