BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Vasario 24 d.

Lietuvos mokslų akademijos jaunųjų mokslininkų konkurse nugalėtojo laurus pelnė KU istorikas

Lietuvos mokslų akademija (LMA), rengianti LMA Jaunųjų mokslininkų ir doktorantų mokslinių darbų konkursą, įvertinusi jam pateiktus darbus, paskelbė LMA premijas pelniusius konkurso nugalėtojus ir pagyrimo raštais paskatintus konkurso dalyvius.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje vienu iš dvejų nugalėtojų paskelbtas Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (KU BRIAI) mokslo darbuotojas dr. Justas Stončius. Vertintojų pripažinimą pelnė jo disertacijos pagrindu parengta monografija „Neapykantos ribos: antisemitizmas Lietuvoje 1944–1990 metais“.

„Žinia apie skirtą premiją už atliktą mokslinį tyrimą labai nudžiugino ir motyvuoja toliau siekti mokslo, tiesos bei savirealizacijos. Su tokia pakilia nuotaika rytoj, Vilniaus knygų mugėje, bus žymiai smagiau skaitytojams pristatyti monografiją. Beje, ji bus pirmą kartą viešai pristatoma“,- naujieną apie laimėtą konkursą komentavo dr. Justas Stončius.

Pasak mokslininko, jo monografija apibendrina daugiau nei prieš dešimtmetį pradėtus tyrimus antisemitizmo tema. „Antisemitizmas vis dar išlieka opi neapykantos forma Lietuvoje. Šis fenomenas matomas tiek nūdienos informacinėje erdvėje, tiek ir kasdieniuose „nekaltuose“ pašiepimuose. Dėl to svarbu apie tai kalbėti, apie tai rašyti. Kokybiškai atrinkti nuomones nuo faktų, įgarsinti amžininkus, kurių patirtys nebuvo atskleistos. Nors monografija ir ne apie šių dienų aktualijas, tačiau ji apie visai neseną mūsų istoriją sovietmečiu, kurios paveldas, deja, jaučiamas ir šiandien. Vienas esminių šios monografijos siekių yra iš naujo permąstyti sovietmečiu formuotas nuostatas žydų atžvilgiu, jų nuosėdas postsovietinėje Lietuvos visuomenėje bei sąšaukas su šiandieninėmis realijomis“,- taip savo darbą pristato autorius.

Į monografijos pristatymą ir diskusiją antisemitizmo tema Vilniaus knygų mugėje dr. Justas Stončius skaitytojus kviečia rytoj, vasario 24 d., 13 val. Knygos pristatyme, vyksiančiame Konferencijų salėje 1.3, drauge su autoriumi dalyvaus KU BRIAI istorikai Vygantas Vareikis, Hektoras Vitkus, moderuos Lara Lempertienė.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos