BDAR
Privatumo politika
Bakalauro studijos | Inžinerijos mokslai

Jūrų uostų inžinerija

Programos informacija

Valstybinis kodas
6121EX064

Įgyjama kvalifikacija
Inžinerijos mokslų bakalauras

Studijų trukmė
Nuolatinės studijos – 4 m.

Studijų programos apimtis kreditais
240

2023–2024 s. m. studijų kaina

  • Kredito kaina 
    62,12 Eur
  • Metinė studijų kaina 
    3727 Eur

Studijų tvarkaraštis

  • Dieninis. Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.
     
  • Sesijinis. Akademiniai užsiėmimai vyksta periodinėmis sesijomis, kurios vyksta keturis kartus per metus studijų kalendoriuje numatytu laiku. Sesijos trukmė priklauso nuo studijuojamų dalykų skaičiaus, bet ne ilgesnė kaip 2 savaitės. Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį. Dalis studijų dalykų bus vykdomi pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.

Studijų kalba
Lietuvių
Dalis studijų dalykų gali būti dėstoma anglų kalba.

Specializacija
Jūrų transporto logistika

Studijų metu studentai gali pasirinkti specializaciją. Specializacija vykdoma, jei susidaro ne mažesnė nei 8 studentų grupė.

Apie programą

Studijų programa jungianti inžineriją ir transportą

Baigę šią studijų programą, gebėsite vertinti techninę ir technologinę situaciją uoste ar su jo susijusių sričių veiklą, nes žinosite pagrindinius uostų elementus galėsite projektuoti ir plėtoti uosto infrastruktūros ir superstruktūros inžinerinius elementus ir parinksite inžinerinius elementus uosto plėtrai. Suprasite ir gebėsite vertinti laivų valdomumą uoste, jų galimybes, o tai itin svarbu planuojant, eksploatuojant uostą kaip svarbią transporto sistemos sudedamąją dalį. 

Jūrų teisė – darbui su tarptautinėmis rinkomis

Kadangi uostas – vartai į pasaulį, tarptautines rinkas, labai svarbu turėti ne tik technologinių žinių apie uostus, jų infrastruktūrą, laivybos organizavimą, bet ir jūrinės teisės bei draudimo pagrindus. Tai apima prekių, keleivių vežimą jūromis, laivo frachtavimo ir kitų komercinių sutarčių sudarymą, tarptautines konvencijas, laivo gelbėjimo, buksyravimo, avarijų teisinius reglamentavimus. Taip jūs gebėsite įgytas inžinerines žinias bei įgūdžius derinti su verslo, vadybos, jūrinės teisės ir draudimo principais.

Rinkis jūrų transporto logistikos specializaciją

Studijuodamas galėsi pasirinkti Jūrų transporto logistikos specializaciją ir gilinti  žinias šioje srityje, t.y. žinosi jūrų transporto logistikos principus, organizavimo formas bei priemones, gebėsi analizuoti ir vertinti logistikos grandines, pagal krovinio kiekį bei rūšį parinkti konkrečias transporto priemones, vežimo geografiją, planuosi pervežimų laiką, skaičiuosi išlaidas, išmoksi nestandartinių logistikos situacijų valdymo aspektų. 

Asmeninių kompetencijų ugdymas

Be išsamių profesinių žinių, studijuodami pagal šią studijų programą, suformuosite asmeninių įgūdžių ir kompetencijų paketą, įskaitant verslo ir inžinerinių projektų valdymą, statistinių metodų taikymą, ekonomiką, darbų saugą, kokybės valdymą, būtinų profesinei karjerai. Jūs tapsite verslesni, išmoksite praktiškai pritaikyti ir tarpusavyje susieti studijų metu įgytas žinias ir patirtis.

Svarbi studijų dalis – praktiniai studentų darbai

Siekdami išugdyti puikius inžinierius, suprantame, kad labai svarbus yra praktinis studentų pasiruošimas, todėl daugelis studijų programos dalykų susideda tiek iš teorinės, tiek iš praktinės dalies – laboratoriniai, tiriamieji, projektiniai darbai, praktikos. Studentai tiek paskaitų metu, tiek atlikdami savo kursinius ir baigiamuosius darbus, prisidėdami prie projektinių veiklų, gali naudotis puikiai įrengtomis universiteto laboratorijomis. Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, Klaipėdos miesto ir Klaipėdos regiono savivaldybės siūlo rinktis baigiamųjų darbų temas ir premijuoja geriausius darbus. 

Profesinių žinių semtis – iš profesionalų

Nuo pirmų dienų universitete stengiamės studentams pademonstruoti galimas jų darbo vietas. Glaudus universiteto ir verslo įmonių bendradarbiavimas studentams leidžia iš arčiau susipažinti su būsimos karjeros galimybėmis. Organizuojamų mokomųjų vizitų į uosto kompanijas metu studentai turi galimybę ne tik pasisemti žinių iš savo srities profesionalų, bet ir susipažinti su jų darbo specifika, vykdomais projektais. Tai studentams padeda suprasti, kokių žinių, kompetencijų ir įgūdžių jiems reikia norint dirbti vieno ar kito pobūdžio darbą.

Rinktis verta

Šios studijos – tik Klaipėdos universitete

Jūrų uostų inžinerija – tai išskirtinė studijų programa, kurią galite studijuoti tik Klaipėdos universitete. Pasirinkę šias studijas tapsite inžinieriais, gebančiais generuoti naujas ir originalias idėjas, valdyti ir organizuoti technologinius procesus. O svarbiausia, VISKĄ išmanysite apie uostus bei laivybą!

Plačios karjeros perspektyvos

Baigę Jūrų uostų inžinerijos studijų programą, užsitikrinsite darbo vietą moderniame Klaipėdos uoste ir kituose uostuose, bei kituose transporto sistemose.

Tarptautiškumo galimybės

Studijų metu galėsi pasinaudoti visomis ERASMUS+ programos galimybėmis ir savo teorines bei praktines žinias gilinti studijuojant ar atliekant praktiką, stažuojantis pasirinktame užsienio universitete ar įmonėje – turime net 200 ERASMUS+ akademinių partnerių!
Ar žinai, kad pasinaudojęs ERASMUS+ programa tu gali išvykti studijuoti semestrui arba visiems metams, gali stažuotis tiek studijų metu, tiek dar pusę metų po studijų baigimo?
Pasinaudok visomis galimybėmis!

Projektinės veiklos

Nemaža dalis studentų studijų metu įsilieja į įvairias veiklas susijusias tiek su studijomis, tiek su moksliniais tyrimais. Dalyvavimas įvairiuose nacionaliniuose, tarptautiniuose moksliniuose ar studijų projektuose studentams padeda ugdyti jų kūrybiškumą, verslumą, įsisavinti studijų metu įgytas teorines žinias ir suteikia neįkainojamą galimybę prisidėti prie naujų technologijų, inovacijų kūrimo ir, žinoma, savęs tobulinimo!

Alumnai kalba

Karjera

Po šių studijų užsitikrinsite darbo vietą moderniame ir stiprėjančiame Klaipėdos uoste bei Lietuvos transporto sektoriuje. Turėsite galimybę dirbti įvairiose jūrų pramonės ir logistikos įmonėse. Galėsite užsiimti krovos darbų, laivų agentavimo, krovinių ekspedijavimo veikla arba dirbti techniniais konsultantais, jūrų pramonės įmonių, laivybos kompanijų, projektų vadovais.

Šios programos absolventai dėl studijų programos išskirtinumo ir augančio šios srities specialistų poreikio turi itin plačias įsidarbino galimybes. Galimi darbdaviai: 
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos saugios laivybos administracija, Lietuvos karinės jūrų pajėgos, UAB „Bega“, AB „Klasco“, 

UAB „Krovinių terminalas“, UAB „Klaipėdos konteinerių terminalas“, UAB „Arijus“, AB „Klaipėdos nafta“, UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“, 

UAB „Western Baltic Engineering“, UAB „Aros Marine“, UAB „Ankoris“, Garant įmonių grupė, UAB Modeca, UAB „Marine Bell LLC“, UAB „PTEC“, 

UAB „SMedia Group“, UAB „Globetransa“ ir kt.

 

Tavo kitas žingsnis pažinti KU

Studijos

Tave domina