Studijų mainai

ERASMUS+ programa
Erasmus+  vizija, kad investicijos į švietimą ir mokymą yra raktas, padėsiantis padidinti žmonių potencialą, nepaisant jų amžiaus ar kilmės. Programos tikslas – padėti tobulėti kiekvienam asmeniškai, įgyti naujų įgūdžių ir didinti įsidarbinimo galimybes. Daugiau apie Erasmus+ programos tikslus švietimo ir mokymo srityje skaitykite čia.

Kokia nauda iš ERASMUS+ programos Tau?

 • pažinsi Europą studijuodamas, pakeliausi, pažvelgsi į kitas kultūras iš arčiau;
 • susirasi naujų draugų iš įvairiausių pasaulio kampelių;
 • patobulinsi savo užsienio kalbas;
 • išmoksi būti savarankiškesnis.

Kaip tapti Erasmus+ studentu?
Pageidaujantys dalyvauti konkurse turėtų Klaipėdos universiteto Akademinių reikalų skyriui (Herkaus Manto g. 84, Senato pastatas, 305 kab.) pateikti šiuos dokumentus:

 1. Erasmus+ studijų paraišką (paraiškos forma ir siūlomos vietos);
 2. Viso studijų laikotarpio akademinį vidurkį (patvirtintą BRIAI);
 3. BRIAI studijų programų vadovo rekomendaciją, suderintą su BRIAI direktoriumi;
 4. Motyvacinį laišką (adresuotą atrankos komisijai, lietuvių kalba);
 5. Išsilaikyti užsienio kalbos testą. Užsienio kalbos testus laikyti privalo visi norintys dalyvauti Erasmus+ konkurse (išskyrus filologinių mokslų studentus, ketinančius studijuoti specialybės kalbą).

Prieš pateikiant dokumentus, prašome apsilankyti pasirinkto universiteto interneto svetainėje ir pasidomėti, ar jus dominanti studijų programa atitinka to universiteto siūlomus dalykus bei nepraėjo paraiškos pateikimo į užsienio instituciją laikas.

Apie atrankos rezultatus pareiškėjai informuojami elektroniniu paštu.

Išsamesnės informacijos teirautis Klaipėdos universiteto Akademinių reikalų skyriuje, tel. (8 46) 39 89 50 arba el. paštu.

Erasmus+ studijų sąlygos

 • Studijuoti galima vykti tik į tas institucijas, su kuriomis siunčiančioji institucija yra pasirašiusi mainų sutartis;
 • Studijų laikotarpis partnerinėje institucijoje tęsiasi nuo 3 iki 12 mėnesių;
 • Studijų laikotarpis užsienyje užskaitomas kaip sudedamoji studijų siunčiančiajame universitete dalis;
 • Visi studento iš priimančios institucijos parsivežti kreditai ir įvertinimai gauna visišką akademinį pripažinimą siunčiančiame universitete;
 • Studentas priimančiam universitetui neturi mokėti jokių universiteto mokesčių (mokymo, registracijos, egzaminų, naudojimosi bibliotekomis, laboratorijomis). Išskyrus kai kuriuos smulkius mokesčius, pavyzdžiui, draudimas, studentų sąjungos mokestis, naudojimasis kopijavimo, spausdinimo paslaugomis ir panašiai. Šių mokesčių dydžiai neturėtų skirtis nuo vietiniams studentams taikomų dydžių;
 • Erasmus+ studentams nenutraukiamas nacionalinių stipendijų ir paskolų išmokėjimas.

Studentams su negalia ir/ar specialiaisiais poreikiais per Erasmus+ programą gali būti skiriamas papildomas finansavimas. Dėl informacijos kreiptis el. paštu.

Studentai, kurie yra socialiai remtini, per Erasmus+ programą gali gauti papildomą stipendiją studijoms. Dėl informacijos kreiptis el. paštu.

Mobilumo gidas
Keliaujant savo tikslo link visuomet svarbu turėti patikimą palydovą, patarėją. Būtent toks ir yra mobilumo gidas. Tai interaktyvioji, gausi informacijos, patarimų, testų ir žaidimų priemonė – būtent ji padės jums sėkmingai įgyvendinti keliones mokymosi, praktikos ar stažuotės tikslais. Gidą pasieksite paspaudę nuorodą.

Stipendijų dydžiai    
Priimančioji šalis Studijų mobilumui skiriama suma per mėnesį, Eur
1 grupė
Programos šalys, kur pragyvenimo išlaidos yra didesnės
Danija, Airija, Prancūzija, Italija, Austrija, Suomija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Lichtenšteinas, Norvegija 500
2 grupė
Programos šalys, kur pragyvenimo išlaidos yra vidutinės
Belgija, Čekija, Vokietija, Graikija, Ispanija, Kroatija, Kipras, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Slovėnija, Islandija, Turkija 400
3 grupė
Programos šalys, kur pragyvenimo išlaidos yra mažesnės
Bulgarija, Estija, Latvija, Vengrija, Malta, Lenkija, Rumunija, Slovakija, Makedonija 300

 

ERASMUS + dvišalio bendradarbiavimo sutartys
Klaipėdos universitetas bendradarbiauja su daugybe partnerių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Universitetas yra sudaręs dvišalio bendradarbiavimo ir „Erasmus“ bendradarbiavimo sutartis su įvairių šalių įstaigomis, taip pat yra įvairių tarptautinių organizacijų ir tinklų narys.
Šioje skiltyje taip pat rasite informaciją apie tarptautinių ryšių koordinavimą, Universiteto partnerius ir rėmėjus.

Rinkodaros ir tarptautinių ryšių skyrius
Klaipėdos universiteto miestelis
Herkaus Manto g. 84
92294 Klaipėda
Rektorato pastatas
Kab. Nr. 310

Tel. (8 46) 39 89 08
Faks. (8 46) 39 89 99
El. paštas informacija@ku.lt

ERASMUS + studentų tinklas ESN KUK
Erasmus Studentų Tinklas ESN Lietuva – tai nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, veikianti principu „studentai padeda studentams“. ESN Lietuva nariai – jauni žmonės, savanoriškai padedantys studentams, atvykstantiems į Lietuvą pagal studijų mainų programas, prisitaikyti ir integruotis naujoje aplinkoje. Organizacija taip pat puoselėja tarpkultūrinę komunikaciją, toleranciją bei tarpusavio supratimą, skatindama užsienio ir Lietuvos studentus, sugrįžusius iš mainų, dalintis svetur sukauptomis patirtimis.

ESN KUK mentoriai siekia, kad ERASMUS ir mainų studentai lengviau integruotųsi į jiems naują aplinką ir savo viešnagę Lietuvoje prisimintų kaip vieną smagiausių įvykių savo gyvenime! Organizuojami įvairūs laisvalaikio praleidimo būdai (pvz. kelionės po Lietuvą, tarpkultūriniai vakarai, filmų peržiūros, piknikai ir pan.), taip pat – socialinės akcijos (Social ERASMUS).

Jei turi laisvo laiko, nori patobulinti savo anglų (ir ne tik) kalbos žinias, pabendrauti su įvairiais žmonėmis iš skirtingų pasaulio kampelių ar tiesiog tapti įdomESNiu, ateik ir prisijunk prie mūsų. Mes laukiame Tavęs!

Daugiau informacijos el. paštu.

Aktualu »

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karybos istorijos specializaciją

Baltijos šalių istorijos antrosios (magistrantūros) pakopos studijų programoje studentai gali rinktis karybos istorijos specializaciją. Studijuoti į šią...

 

Paroda apie ekspediciją „Gyvos krosnys“

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto patalpas papuošė ekspedicijos „Gyvos krosnys“ stendinė paroda. Joje eksponuojama...

 

Call for Submissions

The Editors of Archaeologia Baltica invite authors to submit their articles to the 28th volume of Archaeologia Baltica, an annual peer-reviewed academic journal....

 

Bažnyčių archeologijai skirta antroji konferencija iš ciklo „Archaeologia urbana“ [perkeliama į 2021 m. I ketvirtį]

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas tęsia kasmetinių konferencijų ciklą Archaeologia urbana ir kviečia Lietuvos archeologus,...