Absolventų atsiliepimai – Linas Strockis

Linas Strockis. Asmeninio albumo nuotraukaLinas Strockis,
Klaipėdos universiteto Istorijos studijų programos absolventas, elektroninės muzikos kūrėjas, prodiuseris, geriau žinomas sceniniu vardu Few Nolder. Dirba su ryškiausiais muzikos atlikėjais, ir kūrybiniais projektais.
Išleisti albumai: New Folder, Ace of Space EP, One EP, My Holy Senses, Private Drive, Female Techno, Doubt.

„Sakoma, gerai yra mokytis iš praeities, norint žinoti, kokia gali būti ateitis“


Linai, papasakok trumpai apie istorijas studijas, kodėl jas pasirinkai ir kokia jų reikšmė tavo gyvenime?
Istorijos mokslas žavėjo kaip būdas pažvelgti arčiau į tai, kas vyko praeityje ir galimybė tame atrasti kažką naujo sau ir neatrasto kitiems.

Kaip vertintum pasakymą, kad istorijos išmanymas leidžia žmogui kritiškai mąstyti, keisti stereotipinį mąstymą?
Sakoma, gerai yra mokytis iš praeities, norint žinoti, kokia gali būti ateitis, nes istorija kartojasi. Manau, žinant istorinius procesus, galima tiksliau modeliuoti šių dienų politikos, verslo ir meno vystymosi ateitį.

Kas lėmė, kad po studijų pasukai muziko keliu? Kas įkvepia tavo kūrybai?
Muzika ir istorija yra panaši tuo, kad dažnai šių disciplinų vertė yra sunkiai nusakoma ir ją reikia įrodyti. Bet turbūt muzikoje atradau daugiau laisvės ir galimybę parašyti nedidelę istoriją savo darbais.

Kaip tave pristato aplinkiniai? Istorikas, kūrėjas, muzikas, keistuolis, ateities žmogus? Kaip save prisistatai pats? Kokia yra kuriančio žmogaus vizija ar misija?
Esu muzikos prodiuseris, istorijos etapas daugeliui yra beveik nežinomas. Bet tai geras inkliuzas, padedantis diskusijose. Kiekvienas iš mūsų kuria savo srityse. Svarbiausia yra kurti vertę savo darbais.

Gal galėtum išvardyti kelis reikšmingiausius savo muzikinius projektus, kurie atvedė tave į naujas patirtis, augimą?
Jų yra per daug, kad išvardyčiau. Bet siekdamas tikslų ir dirbdamas kryptingai, visada judėdamas į priekį, augimą stebi kasdien.

Ko palinkėtum studentui, kuris savyje turi skirtingų talentų ir gebėjimų? Kaip išgryninti savąjį kelią?
Nuo savęs nepabėgsi, bet net ir bėgiodamas, gali atrasti daugybę gerų patirčių.

Jeigu savo kuriama muzika tektų rekonstruoti praeitį, koks kūrinys geriausiai atskleistų tavo buvusio studentiško gyvenimo laisvą dvasią?
Klausyti


Daugiau apie Lino kūrybą, gyvenimo filosofiją skaitykite straipsnyje: „Few Nolder: Muzika – man kaip narkotikas“ (2010)

Muzikinis pasirodymas su pasaulinio garso operos atlikėja Asmik Grigorian (žiūrėti)

Aktualu »

STUDENTŲ PRIĖMIMAS 2020

Istorijos ir archeologijos studijos Klaipėdos universitete 2020 m. vykdomas priėmimas į šias istorijos ir archeologijos krypties studijų programas Klaipėdos...

 

Bažnyčių archeologijai skirta antroji konferencija iš ciklo „Archaeologia urbana“

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas tęsia kasmetinių konferencijų ciklą Archaeologia urbana ir kviečia Lietuvos archeologus,...

 

Call for Submissions

The Editors of Archaeologia Baltica invite authors to submit their articles to the 27th volume of Archaeologia Baltica, an annual peer-reviewed academic journal....

 

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karo istorijos profilį

Atnaujinęs Baltijos šalių istorijos magistrantūros programą, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas nuo 2017 m. rugsėjo...