Pradinis » Naujienos » Tarptautinėje konferencijoje diskutuota apie karo nusikaltimų, padarytų per Antrąjį pasaulinį karą, (ne)viešinimą

 

Tarptautinėje konferencijoje diskutuota apie karo nusikaltimų, padarytų per Antrąjį pasaulinį karą, (ne)viešinimą

2019 m. rugsėjo 25–26 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, vyko tarptautinė konferencija “Making Justice Visible: The Mediatization of the World War II War Crimes Trials”. Tai pirmą kartą Lietuvoje surengta mokslinė konferencija, skirta karo nusikaltimų, padarytų per Antrąjį pasaulinį karą, teismams ir jų medializacijai. Konferencijos objektu tapo tiek gerai žinomi teismai (Niurnbergo ar Eichmanno procesai), tiek mažiau tyrinėti procesai, vykę Vidurio ir Rytų Europoje ir Lietuvoje sovietmečiu ir po 1990 metų.

Atidaromąjį pranešimą skaitė žinomas teisės, jurisprudencijos ir socialinės minties profesorius iš JAV Lawrence’as R. Douglasas (Amherst College, Massachusetts). Konferencijoje dalyvavo mokslininkai iš Austrijos, Estijos, Italijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Rumunijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Konferenciją rengė Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje Vilniaus padalinys; Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas; Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Plačiau apie renginį žr. renginio programoje.

Aktualu »

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karo istorijos profilį

Atnaujinęs Baltijos šalių istorijos magistrantūros programą, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas nuo 2017 m. rugsėjo...