Pradinis » Naujienos » Latvijos universiteto istorikų vizitas Klaipėdoje

 

Latvijos universiteto istorikų vizitas Klaipėdoje

2017 m. birželio 3 d. Institute lankėsi Latvijos universiteto Rygoje Istorijos ir filosofijos fakulteto studentai, vadovaujami profesorių Ēriko Jēkabsono (Ēriks Jēkabsons) ir Armando Vijupo (Armands Vijups). I–IV kursų bakalaurantams ir magistrantams tai buvo pažintinė Lietuvos istorijos studijų išvyka, kurios metu jie domėjosi Kauno, Klaipėdos, Kuršių Nerijos praeitimi, susipažino su kultūros ir istorijos paveldu.

Istorijos ir archeologijos katedros vedėjas prof. Vygantas Vareikis svečius supažindino su Klaipėdos miesto ir universiteto miestelio istorija. Susidomėjimo sulaukė BRIAI mokslinės veiklos ir tyrimų pristatymas: doc. dr. Vacys Vaivada papasakojo apie istorijos šaltinių skaitmeninimo darbus ir bažnytinių dokumentų tyrimus, naras-instruktorius Valerijus Krisikaitis demonstravo povandeninės archeologijos tyrimų įrangą, doktorantas Tomas Rimkus pristatė Eksperimentinės archeologijos ir trasologijos laboratorijos veiklą ir vykdomus mokslinius tyrimus.

Susitikimo metu pasidalinta mintimis apie bendradarbiavimą tarp KU BRIAI ir Latvijos universiteto mokslininkų bei studentų.

Aktualu »

Bakalauro studijose – Archeologijos ir istorijos programa

2018 m. Klaipėdos universitetas vykdo priėmimą į šią istorijos krypties bakalauro studijų programą: Archeologija ir istorija. Plačiau apie šią programą...

 

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karo istorijos profilį

Atnaujinęs Baltijos šalių istorijos magistrantūros programą, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas nuo 2017 m. rugsėjo...