Pradinis » Naujienos » Studijų pažintinė išvyka po Klaipėdos kraštą

 

Studijų pažintinė išvyka po Klaipėdos kraštą

2017 m. balandžio 26 dieną Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto bakalauro studijų I–IV kurso studentai vyko į studijų pažintinę išvyką po Klaipėdos kraštą. Išvyką iniciavo BRIAI direktorė doc. dr. Silva Pocytė. Kelionės maršruto Klaipėda–Priekulė–Bitėnai–Klaipėda tikslas buvo pamatyti išlikusią Rytprūsių architektūrą, susipažinti su istoriniu ir kultūriniu krašto paveldu, aplankyti muziejus.

Išvyka pradėta Priekulėje, kur prisiminta rašytoja Ieva Simonaitytė, susipažinta su miestelio istorija, aplankant pirmosios Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčios, pastatytos 1587 m., simbolinius pamatus, šalia esančią Turgaus aikštę bei prie Minijos upės įsikūrusį Vingio parką. Pažintinė ekskursija tęsėsi Šilutės Hugo Šojaus dvare esančiame muziejuje, kurio istorija prasideda XIX a. pabaigoje, kai Šilokarčemos senąjį dvarą nupirko Hugo Scheu’jus. Jis aktyviai dalyvavo Rytų Prūsijos ekonominėje ir kultūrinėje veikloje, kaupė krašto etnografinę medžiagą, rinko tautosaką. Dvaro muziejuje ekskursijos metu, kurią vedė muziejaus darbuotoja Roma Šukienė, buvo apžiūrėti čia sukaupti etnografiniai baldai, rūbai, dokumentai, spaudiniai, žemėlapių kolekcija.

Bitėnuose išvykos dalyviai aplankė Martyno Jankaus muziejų, kuriame studentams išsamią ekskursiją pravedė muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Muziejuje supažindinta su M. Jankaus veikla ir jo šeima, papasakota ir apie kitus Prūsijos Lietuvos kultūros veikėjus ir jų darbų svarbą krašto istorijoje. M. Jankus buvo spaustuvininkas, rinko tautosaką, lietuviškosios spaudos lotyniškuoju raidynu draudimo laikotarpiu spausdino knygas ir įvairius spaudinius, skirtus Didžiajai Lietuvai. Taip pat aplankytas ir šalia muziejaus esantis unikalus Mažosios Lietuvos paveikslų sodas, įkurtas 2003 m.

Bitėnų (Užbičių) kapinėse aplankyti Vydūno, M. Jankaus, Jono Vanagaičio, Valterio Didžio kapai, susipažinta su senosiose Klaipėdos krašto kapinėse statytais antkapiniais paminklais ir laidojimo tradicija.

Paskutinis išvykos objektas buvo Rambyno regioninio parkas. Lankytojų centre studentus pasitiko parko kultūrologė Giedrė Skipitienė, kuri išsamiai ir įdomiai susipažindino su Rambyno apylinkių istorija, čia vyravusiais verslais, amatais, gyvenimo pasienio teritorijoje istoriniais ypatumais.

Ši studijų išvyka leido „gyvai“ susipažinti su Klaipėdos krašto istorija ir iš arti pažvelgti į išlikusį kultūros paveldą.

Renata Rachmanovaitė

Aktualu »

Konferencija „Atvirumas pasauliui ir moderniosios tautos gimimas rytiniame Baltijos jūros regione“

2018 m. rugsėjo 20–21 d. Klaipėdoje vyks tarptautinė mokslinė konferencija „Atvirumas pasauliui ir moderniosios tautos gimimas rytiniame Baltijos jūros...

 

Tarptautinė paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų iki XVII amžiaus“

2018 m. rugpjūčio 1 d. naujai įrengtoje Klaipėdos piliavietės šiaurės kurtinoje atidaryta tarptautinė paroda „Klaipėdos (Memel) kraštas: nuo ištakų...

 

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karo istorijos profilį

Atnaujinęs Baltijos šalių istorijos magistrantūros programą, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas nuo 2017 m. rugsėjo...