Pradinis » Naujienos » Rusijos archeologas BRIAI skaitė viešą paskaitą

 

Rusijos archeologas BRIAI skaitė viešą paskaitą

2016 m. lapkričio 24 d. Klaipėdos universitete Rusijos mokslų akademijos Archeologijos instituto vyresn. mokslo darbuotojas, kasinėjimų grupės Smolenske vadovas dr. Nikolajus Krenkė (Nikolai Krenke) skaitė viešą paskaitą “Recent Investigations of Smolensk – looking for town from 9-11 cc.”. Joje dalyvavo BRIAI mokslo darbuotojai, dėstytojai, doktorantai, studentai.

Pranešėjas pateikė 2014–2016 m. Smolensko archeologinių tyrinėjimų duomenis. Taikant žiedadulkių analizės, 14C datavimo, radinių tipologijos metodus, buvo nustatyta, kaip keitėsi Smolensko kraštovaizdis ir apgyvenimo raida. Seniausi miesto sluoksniai datuoti VIII a. pirmąja puse – X a. Teigiama, kad X a. lygiagrečiai egzistavo ir gyvenvietė ant katedros kalvos, ir apylinkėse buvęs Gniezdovo prekybinis centras. Atskirai buvo aptarti XI a. antrosios pusės Smolensko juvelyrinės dirbtuvės radiniai (tigeliai, liejimo formelės, ruošiniai, pusfabrikačiai ir dirbiniai: pakabučiai, kryželiai, segės, auskarai).

Didelio dėmesio susilaukė N. Krenkės informacija apie 2005–2016 m. tyrimus Semboje, Romanovo (buv. Pabėčių) apylinkėse. Ten prūsų gyvenvietės atsirado VII–VIII a. ir funkcionavo iki pat XIV a. (kai kurios iš jų X–XI a. buvo apleistos). Buvo ištirta dešimtys pastatų, ūkinių duobių, keletas šulinių, medinių pintų tvorų liekanų. Chronologija nustatyta gausių 14C datų ir archeologinių radinių pagrindu.

Aktualu »

Bakalauro studijose – Archeologijos ir istorijos programa

2018 m. Klaipėdos universitetas vykdo priėmimą į šią istorijos krypties bakalauro studijų programą: Archeologija ir istorija. Plačiau apie šią programą...

 

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karo istorijos profilį

Atnaujinęs Baltijos šalių istorijos magistrantūros programą, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas nuo 2017 m. rugsėjo...