Pradinis » Naujienos » „Kultūrinės, konfesinės tradicijos ženklai senosiose Klaipėdos krašto kapinėse“

 

„Kultūrinės, konfesinės tradicijos ženklai senosiose Klaipėdos krašto kapinėse“

2010 m. spalio 19 d. Pagėgių savivaldybės viešojoje bibliotekoje Klaipėdos universiteto mokslininkai pakvietė į popietę „Kultūrinės, konfesinės tradicijos ženklai senosiose Klaipėdos krašto kapinėse“, kurios metu buvo pristatyti 2010 m. mokslininkų vykdytų ekspedicijų po Klaipėdos krašto senąsias kapines rezultatai.

Gausus susirinkusių bibliotekoje Klaipėdos krašto, Prūsų Lietuvos kultūros ir istorijos bičiulių būrys susidomėjęs klausėsi doc. dr. Silvos Pocytės pranešimo apie antkapiniuose paminkluose įskaitomus įrašus, kurie atspindi protestantišką tradiciją, susietą su tvirtu religingumu ir išprusimu, krašto daugiakalbiškumą, gyventojų socialinę padėtį, regiono ekonominį išsivystymą.

Doc. dr. Arūnas Baublys supažindino su senųjų kapinių architektūra, simbolika; jis pristatė kapinių vartų, antkapinių paminklų, mažosios architektūros ypatumus, atkreipė dėmesį į dažnai sutinkamus kapinėse vandalizmo atvejus, kurie negrįžtamai sunaikina ir ištrina iš istorinės atminties visai Lietuvai svarbią kultūrinio ir istorinio paveldo dalį. Šias mintis pratęsė doc. dr. Arūnė Arbušauskaitė. Ji iškėlė klausimą, ką mums, gyviesiems, reiškia kapinės, kodėl reikia saugoti išėjusiųjų Anapilin atminimą ir kodėl yra svarbu fiksuoti ir tyrinėti Klaipėdos krašto senąsias kapines.

Pranešimus apie Klaipėdos krašto kultūrinį, konfesinį paveldą ir jo išskirtinumą papildė Pagėgių kultūros centro folkloro ansamblio „Kamana“ ir Aksaveros Mikšienės atliktos Mažosios Lietuvos dainos.

Popietėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovas Tauragės apskrityje Viktoras Kovšovas, Pagėgių savivaldybės mero patarėjas Alvydas Dumbliauskas, savivaldybės kultūros darbuotojai, Rambyno regioninio parko atstovai.

2010 m. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto projektą “Konfesinio, kultūrinio ir kalbinio paveldo fiksavimo ir tyrimo ekspedicijos Klaipėdos krašte” iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Aktualu »

Bakalauro studijose – Archeologijos ir istorijos programa

2018 m. Klaipėdos universitetas vykdo priėmimą į šią istorijos krypties bakalauro studijų programą: Archeologija ir istorija. Plačiau apie šią programą...

 

Magistrantūros studijose – galimybė rinktis karo istorijos profilį

Atnaujinęs Baltijos šalių istorijos magistrantūros programą, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas nuo 2017 m. rugsėjo...